Księżna Diana – wypadek

Na temat śmierci księżnej Diany istnieje wiele teorii spiskowych. Jedna z nich mówi o spisku tajnych służb brytyjskich, które miały udaremnić ślub lady Di z Dodim Al-Fayedem, synem egipskiego miliardera. Mimo wielu niejasności ogłoszono oficjalne informacje dotyczące tragicznego wypadku w Paryżu 1997 roku.

W nocy 31 sierpnia 1997 roku doszło do wypadku samochodowego, w którym zginęła księżna Walii- Diana Spencer. 24 minuty po północy czarny Mercedes klasy S W140 uderzył w trzynasty filar paryskiego tunelu Alma po tym jak zahaczył o białego Fiata Uno i się od niego odbił. Auto poruszające się z prędkością ok. 105 km/h wiozło księżną Walii z hotelu Ritz Paris, własności rodziny Al-Fayed, do apartamentu przy ulicy Arsène Houssaye. W trakcie jazdy mercedes zaczął uciekać przed paparazzimi, którzy chcieli uwiecznić na zdjęciach Dianę z Dodim Al-Fayedem. W samochodzie były 4 osoby. Dwie z nich siedzące po lewej stronie pojazdu zginęły na miejscu- kierowca Henri Paul i Dodi Al-Fayed. Lady Di i ochroniarz Dodiego, Trevor Rees-Jones, zostali ranni. Tuż po wypadku otaczający mercedesa paparazzi robili zdjęcia i słychać było jęczącą Dianę, która powtarzała, żeby zostawili ją w spokoju. Żaden z pasażerów nie zapiął pasów bezpieczeństwa.

Przejeżdżający przez tunel doktor Frederic Mailliez udzielił rannej księżnej pierwszej pomocy, nie zdając sobie sprawy, komu pomaga. Ranna była przytomna, oddychała i nie było jakichkolwiek śladów wskazujących na krwotok wewnętrzny. Po wykonaniu telefonu na pogotowie, doktor Mailleiz odjechał z miejsca wypadku. Księżna Walii została przewieziona do szpitala La Pitié-Salpêtriére o godzinie 1:00 w nocy. Niestety po wielokrotnych próbach ratowania jej życia Diana zmarła w trzy godziny później z powodu poważnych obrażeń wewnętrznych. Miała 36 lat.

Francusko-brytyjscy śledczy ustalili, iż ten tragiczny wypadek spowodował pijany kierowca księżnej Diany, który stracił panowanie nad szybko jadącym autem i uderzył w słup. Badania wykazały, że poziom alkoholu w jego krwi trzykrotnie przekraczał normę. Wbrew pogłoskom Lady Di nie była wówczas w ciąży. Wypadek przeżył jedynie ochroniarz Al-Fayeda- Trevor Rees-Jones.

Dziś tuż nad tunelem Alma w Paryżu można podziwiać pomnik, będący repliką płomienia Statui Wolności. Ten „Płomień wolności” stanowi symbol przyjaźni francusko-brytyjskiej oraz jest swoistym memoriałem na cześć „królowej ludzkich serc”.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy