Najniebezpieczniejsze samochody świata

Każde auto niesie ze sobą jakieś ryzyko czy niebezpieczeństwo, szczególnie wtedy, gdy jest ono prowadzone przez niezbyt doświadczonego i niezbyt myślącego kierowcy. Istnieją jednak takie pojazdy, które mając za kółkiem nawet najlepszego kierowcę, dają bardzo niewielki poziom bezpieczeństwa swoim pasażerom. Poniżej przedstawiamy 5 modeli najniebezpieczniejszych samochodów świata.

1.Citroen Xantia (1997)

Pojazd ten przyciąga swoich potencjalnych klientów obszerną kabiną, przyjemną dla oka stylistyką i miękkim zawieszeniem. Według producenta jest on połączeniem komfortu z odrobiną prestiżu. Niestety po przebadaniu go przez EuroNCAP wyszło, iż posiada on jeszcze jeden miękki element- nadwozie. W trakcie kolizji nadwozie Citroena Xantii składa się niczym puszka. Ponadto wiele do życzenia pozostawiają również jego wciskające się do wnętrza pedały i kierownica. Jeśli w takim aucie doszłoby do kolizji bocznej, to pewne byłyby obrażenia nie tylko głowy, ale i klatki piersiowej. Wynik Xantii w crash teście jest jednym z najgorszych w historii EuroNCAP.

Citroen Xantia

2.Citroen Saxo (2000)

Nie należy on do aut troszczących się o swoichużytkowników. Już przy niewielkiej kolizji pojawiają się problemy z bezpieczeństwem pasażerów. Posiada on niestabilną konstrukcję karoserii, a kłopoty z odpalaniem poduszek powietrznych oraz wsuwanie się kierownicy do wnętrza pojazdu mogą bardzo poważnie przyczynić się do uszkodzenia zdrowia i zagrozić życiu osób podróżujących tym autem.

3.Fiat Seicento (2000)

Ten praktyczny, oszczędny i zwrotny spadkobierca Fiata 500 musi być niezwykle ostrożnie eksploatowany, gdyż już niewielka kolizja może nieść za sobą poważne uszkodzenia zdrowia jadących nim pasażerów. Testy zderzeniowe wykazały, iż karoseria Fiata Seicento podczas wypadku całkowicie traci swoją sztywność, przez co zagraża życiu przede wszystkim kierowcy tego auta. Ponadto jego pasażerowie mogą wślizgnąć się pod zamontowane w nim pasy bezpieczeństwa.

4.Opel Corsa (1997)

Najczęściej wybierają go kobiety, głównie ze względu na jego przyjemną dla oka stylizację i doskonałą widoczność z fotela kierowcy. Niestety po zbadaniu przez EuroNCAP nie można określić go mianem bezpiecznego auta. Podczas wypadku podróżni mogą doznać wielu poważnych urazów. Nogi kierującego pojazdem mogą zostać zranione przez twarde i ostre elementy deski rozdzielczej, zaś głowa pasażera może wejść w bezpośredni kontakt z kokpitem. Wątłe słupki dachowe bardzo łatwo uginają się przy użyciu większej siły, co podczas kraksy może spowodować całkowite „złożenie się” karoserii Opla Corsy.

5.Kia Carnival (2003)

Niestety ten samochód nie może pochwalić się wysokim poziomem bezpieczeństwa podróżujących nim osób. Podczas testów zderzeniowych EUroNCAP Kii Carnivala doszło do kompletnej deformacji nadwozia, zaś poduszka powietrzna po stronie kierowcy nie miała wystarczającej ilości miejsca, aby się otworzyć. Ponadto przemieszczające się elementy auta oraz jego twarda deska rozdzielcza mogą przyczynić się do uszkodzenia ciał jadących nim pasażerów.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi! Diggnij StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

Powiązane wpisy